IAR Embedded Workbench for ARM 8.20.1 + IAR Software Pack 2017-10-21

برای برنامه نویسی AVR نرم افزارهایی نظیر Bascom, Codevision, Aver Studio و غیره …. استفاده می شود و به همین ترتیب برای میکروکنترلرهای ARM می توان نرم افزار IAR Embedded Workbench for ARM را معرفی کرد که یکی از بهترین نرم افزارهای کد نویسی، کامپایل و Debug میکروکنترلر ARM می باشد.
میکروکنترلرهای سری ARM ، نمونه ی توسعه یافته ی نسل قبلی خود یعنی AVR هستند. این میکروکنترلرها با پردازشگر ۳۲ بیتی خود به مراتب بسیار قدرتمند تر از پردازشگرهای ۸ بیتی AVRاند و به همین علت، این میکروکنترلرها می توانند همانند یک CPU قدرتمند برای لوازمی مانند تبلت، گوشی ها پیشرفته موبایل و … ایفای نقش نمایند.
در واقع باید گفت اصطلاح CPU که برای این وسایل بکار می رود، در واقع یک میکروکنترلر قدرتمند ARM است (نه یک CPU مانند کامپیوتر) که این میکروکنترلر با وجود ابعاد کوچک خود، توانایی های زیادی دارد.
یکی از شرکت های موفق در زمینه ی تولید کامپایلر های میکروکنترلری شرکت IAR است که سال ۱۹۸۰ تا کنون در امر تولید کامپایلر برای میکروکنترلر هایAVR ،Freescale ،Maxim MAXQ ،National-CR16C ،Renesas ، Samsung ،STMicroelectronics ، TI MSP430 و خانواده ی ۸۰۵۱ فعالیت دارد. این شرکت دارای ۲۲ محصول نرم افزاری برای میکروکنترلر های فوق است و الگوریتم های تفسیر کد و داده ی خروجی آن از طرف شرکت های سازنده ی میکروکنترلر تایید شده است .
برای میکروکنترلر های AVR و ۸۰۵۱ و ARM کامپایلر های مختلفی ارائه شده است که کاربران میتوانند با استفاده از آنها به زبان های اسمبلی ، C ، بیسیک ، C++ و … برای میکروکنترلر مورد نظر خود برنامه نویسی کنند. در این بین کامپایلر های شرکت IAR به خصوص IAR Embedded Workbench for ARM از طرف سازندگان میکروکنترلر بیشتر مورد استقبال گرفته و اگر نگاهی گذرا به Application note ارائه شده از طرف شرکت های سازنده ی میکروکنترلر ها ( مثلا شرکت اتمل ) بیاندازید متوجه خواهید شد که اغلب سورس ها و مثال های ارائه شده با کامپایلر IAR است .
کامپایلر های شرکت های IAR معمولا همیشه در جایگاه اول یا دوم از نظر قابلیت اطمینان، بهینه سازی مقدار کد خروجی و قدرت مانور در برنامه نویسی، در میان کامپایلر های میکروکنترلری بوده اند. شرکت IAR برای پشتیبانی از کاربران و آسان کردن روند یادگیری این کامپایلر ها، اقدام به تولید برد های آموزشی متنوع و دیباگر و پروگرامر برای هر خانواده نموده و سورس ها پروژه های مختلفی را برای تمامی بخش های میکروکنترلر تهیه کرده است.

– ادیتور پیشرفته با قابلیت شناسایی دستورات ( های لایت دستورات استاندارد )
– قابلیت مدیریت پروژه ( نوشتن یک برنامه توسط چند برنامه نویس به صورت هم زمان )
– پشییبانی از معماری داخلی میکروکنترلر و بهینه سازی کد فقط میکروکنترلر انتخاب شده ( در کامپایلر های مثل بسکام و کد ویژن از یک الگوریتم برای ترجمه ی کد استفاده میشود ف در حالی که IAR ادعا میکند ترجمه ی دستورات برای هر میکروکنترلر دارای الگوریتم مخصوص است )
– پشیتانبی از دستورات استاندارد زبان C و C++ با قابلیت بهینه سازی دستورات
– محیط های کاربری همسان ( کاربرانی که با یکی از محصولات IAR کار کرده اند به سادگی میتوانند با سایر محصولات کار کنند )
– قابلیت دیباگ کردن برنامه با استفاده از دیباگر C-SPY® debugge
– دارای سیستم عامل مخصوص برای میکروکنترلر های پشتیبانی شده( RTOS-aware)

کامپایلر IAR Embedded Workbench for ARM  از تمامی پردازنده‌های زیر به‌طور کامل پشتیبانی می‌کند:
‌لیست نرم افزارهای این مجموعه به صورت زیر است:
IAR Embedded Workbench for ARM
IAR Embedded Workbench for 8051
IAR Embedded Workbench for MSP430
IAR Embedded Workbench for SuperH
IAR Embedded Workbench for RH850
IAR Embedded Workbench for V850
IAR Embedded Workbench for STM8
IAR Embedded Workbench for RX
IAR Embedded Workbench for RL78
IAR Embedded Workbench for R32C
IAR Embedded Workbench for M16C R8C
IAR Embedded Workbench for HCS12
IAR Embedded Workbench for CR16C
IAR Embedded Workbench for AVR32
IAR Embedded Workbench for 78K
IAR Embedded Workbench for AVR
IAR Embedded Workbench for Renesas RX
 
مجموعه تغییرات انجام‌شده در IAR Embedded Workbench for ARM از  و IAR Embedded Workbench for 8051 از قابل مشاهده است.

– این نسخه دارای کرک کامل است و برای اولین‌بار توسط دانلولی منتشر می‌شود.
– فعال‌ساز این نسخه امکان فعال‌کردن Library Sources را نیز دارد.
– کرک ارائه‌شده یک License Generator عمومی برای محصولات شرکت IAR Systems است، که البته در برخی از موارد، لایسنس تولیدشده امکان فعال‌سازی Library Sources را ندارد.
– نرم‌افزار IAR Embedded Workbench for 8051 قرار گرفت؛ نسخه‌های دیگر نیز قابل ارائه است که درصورت وجود درخواست ارائه می‌شود.
 
برنامه را نصب کرده و در پایان نصب و نمایش پیام مربوط به دانگل، روی No کلیک کنید. سپس IAR License Manager را از منوی Start اجرا کنید. درصورت نمایش پنجره‌ی License Wizard آن را بسته و از منوی License روی Offline Activation کلیک کنید. اکنون فایل License Generator_crack4u.iR.exe موجود در پوشه‌ی Crack را اجرا کرده و License Number تولیدشده را در محل مربوطه کپی و روی Next کلیک کنید. در مرحله‌ی بعد No را انتخاب کرده و ادامه دهید. در مرحله‌ی بعد روی … کلیک کرده فایل ActivationInfo.txt را در محلی ذخیره کنید. اکنون در License Generator روی Browse کلیک کرده و فایل ActivationInfo.txt ذخیره‌شده را وارد کنید. روی Activate license کلیک کرده و این‌بار فایل ActivationResponse.txt را ذخیره کنید. در پنجره‌ی License Wizard روی … کلیک کرده و فایل ActivationResponse.txt را وارد و عملیات را تکمیل کنید.
نسخه‌ی ARM:ـ۱٫۱۳ مگابایت

جهت دریافت کرک این نرم افزار از طریق فرم درخواست کرک اقدام نمایید.
در صورت نیاز به ورژن جدیدتر در فرم درخواست ذکر کنید.

[related_post themes="flat" id="30967"]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *