با ۵۵ میلیون دلار، ۱ میلیارد دلار سود کسب کنید!

حمله ۵۱% برای اتریوم کلاسیک فقط ۵۵ میلیون دلار هزینه دارد و سود ناشی از آن ۱ میلیارد دلار است.

یک محقق برزیلی محاسبه کرد که تنها با ۵۵ میلیون دلار می‌شود یک شبکه ارز رمزنگاری شده را هک کرد و ۱ میلیارد دلار سود کسب کرد.

Husam Abboud از دانشگاه سائوپائولو از اتریوم کلاسیک برای نشان دادن میزان هک پذیری شبکه های ارزهای رمزنگاری شده بر پایه‌ی الگوریتم های گواه اثبات کار (pow) استفاده کرد.

Abboud گزارش داد:

ما می‌توانیم با احتمال خوبی تخمین بزنیم که هزینه‌ی حمله ی ۵۱% روی اتریوم کلاسیک در حال حاضر بین ۵۵ تا ۸۵ میلیون دلار می‌باشد که بصورت میانگین ۷۰ میلیون دلار می‌شود در نظر گرفت.

از یافته ها و همچنین پیش فرض ها اینطور به نظر می‌رسد که حمله ۵۱ درصد به شبکه برای کنترل قدرت هش بسیار هزینه بر می‌باشد و ممکن است نتیجه با شکست مواجه شود.

Abboud به طور خلاصه در این مقاله به این موضوع اعتقاد دارد که:

خب اگر شما تمامی قدرت هش شبکه را داشته باشید، ماینینگ یا اصطلاحا اینکه استخراج کنید بسیار بهتر تا اینکه شبکه را مورد حمله قرار بدید.

همچنین او اضافه کرد که در حال حاضر وضعیت متفاوت است، با توجه به اینکه موانع ورود از لحاظ هزینه های تجهیزات تا حدودی حذف و کوتاه شده‌اند، امکان دستیابی به سود میسر تر است.

این روشها از یک مدل محاسبه هزینه برای حملات شناخته شده‌ی ۵۱% به نام Rindex v2.0 استفاده می‌کند، که جنبه هایی از قبیل خرید تجهیزات جدید را در جهت لیزینگ قدرت شبکه کوین هایی که با الگوریتم pow کار می‌کنند مانند اتریوم و بیت کوین را حذف کرده است.

Abboud می‌گوید:

هدف این مقاله افزایش آگاهی در برابر این نوع حمله است تا ما بتوانیم اقدامات لازم را برای افزایش پایداری شبکه هایمان را قبل از بهره برداری انجام دهیم

[related_post themes="flat" id="35425"]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *