موتور جستجوگر بینگ هم تبلیغات ارز رمزپایه را مسدود می کند

طبق نوشته ای که دیروز در وبلاگ رسمی منتشر شد، موتور جستجوگر بینگ (Bing) که توسط کمپانی مایکروسافت ساخته شده است به صف غول های اینترنت پیوسته و او هم می گوید که می خواهد تبلیغات مربوط به ارز های رمزپایه را بر روی شبکه اش تا جولای ۲۰۱۸ مسدود کند.

طبق چیزی که در نوشته وجود دارد، دلیل اصلی این کمپانی برای مسدود سازی “تبلیغات برای ارز رمزپایه” و “محصولات مرتبط با ارز رمزپایه” وضعیت قانون گذاری نشده فعلی است که گفته می شود، کاربران موتور جستجوگر بینگ را بیشتر در معرض خطر قرار می دهد :

به دلیل این که ارز رمزپایه و محصولات مرتبط با آن قانون گذاری نشده اند، ما به آن ها به چشم یک خطر بالای احتمالی برای کاربران خود می دانیم که در این شرایط افرادی می توانند از این وضعیت سو استفاده یا از مشتریان کلاهبرداری کنند.

در همین خبر آماده است که خدمات تبلیغاتی بینگ (Bing Ads) قصد دارد تا مسدود سازی جهانی خود را بین ماه ژوئن و اوایل جولای عملی کند.

مسدود سازی ارز های رمزپایه توسط بینگ آخرین حرکت و واکنش یک موتور جستجوگر و رسانه اجتماعی بر ضد ارز رمزپایه است که اولین قدم آن در ژانویه امسال توسط فیسبوک پایه گذاری شد. گوگل نیز در عملی مشابه در اواسط ماه مارس تبلیغات رمزپایه را مسدود کرد و به دنبال آن کمی بعد توییتر هم همین کار را انجام داد.

هفته گذشته، چند جریان اصلی رسانه ای گفتند که فیسبوک “به دنبال” عرضه ارز رمزپایه مخصوص به خود است.

اوایل ماه آپریل نیز، یکی از بنیان گذاران LinkedIn گفت که مسدودسازی اخیر تبلیغات ارز های رمزپایه به نظر او، “موقتی” است و دلیل آن عدم وجود قانون شفاف در بازار ارز رمزپایه فعلی می باشد.

این که فیسبوک اولین کمپانی بود که دست به چنین کاری زد و حالا خود او قصد دارد وارد این دنیا شود، نشانه خوبی است و اگر چه که حرکتی را به راه انداخت که حالا به طبع آن ممکن است بازار ارز های رمزپایه دچار افت های موقتی شود.

[related_post themes="flat" id="35554"]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *